Pasiruošimas pokalbiui

anglų kalbos kursai, online-kursai, darbas, darbas anglų kalba

Pasiruošimas pokalbiui

„Victory lies in preparation“

„Pergalė mėgsta pasiruošimą“: ankstyvas pasirengimas darbo pokalbiui gali turėti lemiamos įtakos jo rezultatams. Kalbama ne tik apie anglų kalbos mokymąsi. Pavyzdžiui, daugelis personalo skyriaus vadybininkų skundžiasi, kad kandidatai atvyksta į pokalbį, beveik nieko nežinodami apie įmonę, kurioje jie ketina dirbti.

Atkreipkite dėmesį į informacijos apie įmonę ir darbdavį rinkimą. „Googlinkite“, tyrinėkite įmonės svetainę, misiją, prekes, vietą, vadovų komandą. Perskaitykite paskutines kompanijos naujienas, darbuotojų apžvalgas, taip pat pareiškėjų, kurie jau dalyvavo pokalbyje, nuomones.

Jums ne tik bus lengviau dalyvauti pokalbyje, bet taip pat bus lengviau pasirinkti, kai iš karto kelios įmonės susidomės Jūsų kandidatūra.

Apibrėžkite samdančios įmonės tikslus ir būkite pasirengę juos atitikti

Sėkmingo pokalbio paslaptis – įrodyti darbdaviui, kad Jūsų žinios, įgūdžiai ir patirtis yra būtent tai, ko jam skubiai reikia. Norėdami tai padaryti, atidžiai išnagrinėkite darbo aprašymą ir iš savo sugebėjimų pasirinkite tuos, kurie tiks būtent šiai bendrovei: pokalbio metu skirkite jiems ypatingą dėmesį.

Pagooglinkite“ save, pataisykite savo vaizdą internete

Norėdami surasti, ką Jūsų potencialus darbdavys gali sužinoti apie Jus iš socialinių tinklų, atlikite savo paties tyrimą.

Jei kažkas atrodo netobula, pabandykite tai pataisyti (pavyzdžiui, pakeiskite provokuojantį „Facebook“ profile paveikslą į neutralų) arba parenkite tinkamą atsakymą į klausimą, kodėl kažkokia netinkama informacija apie Jus skelbiama internetiniame tinkle.

Pokalbio metu nerekomenduojama išsamiai diskutuoti tokiais klausimais – trumpai apibūdinkite situaciją ir pereikite prie kito klausimo.

Pabandykite išsiskirti iš minios

Prieš kiekvieną pokalbį paklauskite savęs: „Dėl kokios priežasties aš tinku šiai pozicijai?“. Nustatykite, kuri iš Jūsų savybių padės išsiskirti iš visų kandidatų.

Ar esate neįtikėtinai talentingas? Puikiai išsilavinęs? Neįprastai darbštus? Atkreipkite potencialaus darbdavio dėmesį į savo gebėjimus. Bet būkite pasiruošę demonstruoti juos!

Būkite draugiškas ir pozityvus

Pokalbio metu pabandykite struktūrizuoti dialogą taip, kad neįtrauktumėte savo pašnekovo į beviltiško pesimizmo bedugnę, net jei savo gyvenime turėjote ypatingai juodą etapą.

Optimizmas užkovoja širdis!

Ir niekada – niekada! – nekalbėkite apie ankstesnius darbdavius. Pasakojimas su pasipiktinimu ir agresija skleidžia potencialiam darbdaviui Jūsų pasaulėžiūrą, o ne buvusio vadovo tapatybę.

Arba jei priešais Jus sėdintis personalo vadybininkas yra geriausias buvusio boso draugas? Pasaulis yra mažas, o „Silence is golden“ („Tyla yra auksas“).

Sudarykite labiausiai tikėtinų klausimų sąrašą ir paruošite atsakymus.

Tai nėra taip sunku: straipsnius apie dešimt, dvidešimt ar net šimtą klausimų, kuriuos dažniausiai girdite pokalbyje, galima lengvai rasti.

Šiuo atveju Jums nereikia prisiminti atsakymo į kiekvieną klausimą, tačiau, žinoma, turite prisiminti bendrą atsakymų reikšmę ir strategiją.

Geriausias atsakymas į 7 svarbiausius interviu klausimus

Tell me about yourself. – Papasakokite apie save.

What are your strengths and weaknesses? – Kokios yra jūsų stiprybės ir silpnybės?

Where do you want to be five years from now? – Kur norėtumėte būti po penkerių metų?

Tiesą sakant, šis klausimas vienu metu reiškia keletą: Kiek realūs yra Jūsų lūkesčiai dėl mūsų siūlomos pozicijos? Ar įsivaizdavote/planavote savo karjerą ilgam laikui į priekį? O gal po metų jau išeisite?

Parodykite, kad planuojate karjerą ir žiūrite į realybę. Žinoma, niekas negali numatyti ateities, tačiau personalo vadybininkams nereikia 100% patikimos prognozės: svarbu, kad jie suprastų, kad norite susieti savo ateitį su savo profesija ir ypač su šia įmone. Jei paaiškinsite, kad dabartinė darbo vieta yra Jūsų tik laikinas sprendimas, mažai tikėtina, kad gausite darbą.

Please give me an example of a time when you had a problem with a supervisor/co-worker and how you approached the problem. – Pateikite pavyzdį, kaip išsprendėte problemą, kilusią bendraujant su vadovu / darbuotoju.

Liūdna, bet tiesa: konfliktai darbo kolektyve yra gana dažni. Ir tai, kaip žmogus ieško tokių konfliktų sprendimo, jį labai tiksliai apibūdina.

Ir jei galite apibūdinti tikrą sėkmingo konflikto sprendimo pavyzdį (pvz., tarp Jūsų ir boso), Jūsų sėkmės tikimybė gerokai padidės.

What are your salary requirements? – Kokie jūsų darbo užmokesčio lūkesčiai?

Darbdavys nori sužinoti, ar jūsų poreikiai atitinka jo galimybes.

Tačiau pirmame pokalbyje į šį klausimą geriausiai atsakyti neaiškiai. Pasakykite, kad būsite pasirengę išsamiau aptarti atlyginimą tik tuo atveju, jei pirmasis pokalbis bus teigiamas.

Idealiu atveju sužinokite iš darbdavio, koks atlyginimų lygis yra prieinamas tam tikrai darbo vietai, kad vėliau, jei spręsite dėl pasirinkimo tarp kelių įmonių, galėtumėte sutikti su geresniu pasiūlymu.

Why are you leaving your current job? – Kodėl paliekate savo dabartinį darbą?

Gal esate nekomunikabilus arba nestabilus žmogus? Turėjote konfliktą? O gal tikrai sekiate svajonės, ketindami skirti gyvenimą pasirinktai profesijai?

Nepriklausomai nuo problemų, kurios privertė ieškoti geresnio darbo, pokalbio metu Jūsų darbo palikimo priežastis turėtų būti kuo švelnesnis.

Pavyzdžiui, jei nuobodžiaujate savo dabartinėje darbo vietoje, pasakykite, kad ieškote atsakingesnės pozicijos („I am looking for a more challenging position“).

Apibūdinkite dabartinės darbo vietos privalumus, tačiau pabrėžkite, kad siūloma darbo vieta Jums įdomesnė (nurodykite kodėl). Ir nepamirškite paminėti, kad Jūsų kandidatūra atneš didelę naudą įmonei-darbdaviui.

Jei nuo atleidimo praėjo šiek tiek laiko, atlikite šiuos veiksmus:

Jei Jus atleido (If you got fired):

Nereikia „deginti tiltų“ ir prakeikti ankstesnius vadybininkus ir kolegas (bent jau ne pokalbio metu). Pasakykite, kad, deja, Jūs buvote priversti palikti darbo vietą, bet Jūs suprantate, kad tam yra priežasčių. Jei padarėte klaidą, tuomet įtikinkite darbdavį, kad Jūs padarėte išvadas ir nekartosite ankstesnių klaidų būsimame darbe.

Jei išėjote patys (If you quit):

Negalima gilintis į detales. Vietoj to, pasakykite, kad vertinate savo ankstesniame darbe sukauptą patirtį, tačiau atėjo laikas ieškoti naujų galimybių ir augti kaip specialistui įmonėje, turinčioje daugiau perspektyvų.

Why should we hire you? – Kodėl mes turime Jus samdyti?

Šis klausimas negali būti užduotas tiesiogiai, o netiesiogiai jis vyksta visą pokalbį.

Jūs turite įrodyti savo naudingumą bendrovei: parodyti visą entuziazmą, kuriuo įtikintumėte darbdavį, kad esate pasirengęs dėti visas pastangas, taikyti visą savo patirtį ir žinias, dirbti įmonės labui.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.