Kai kurie įdomūs faktai apie kalbas

Kai kurie įdomūs faktai apie kalbas

Mūsų gyvenimo aspektas, kuris yra būtinas ir neįprastas, yra kalba. Kalbos taip pat yra suskirstytos į šeimas. Kai kurios yra susijusios viena su kita, pavyzdžiui – anglų ir prancūzų.

Apie kalbas skaičiais

Pagal Ethnologue, šiuo metu visame pasaulyje kalbama daugiau kaip 7000 kalbomis. Populiariausia kalba yra kinų kalba, turinti daugiau kaip 1,1 mlrd. ja kalbančių žmonių. Joje yra daugiau kaip 50 000 atskirų simbolių, tačiau galite skaityti laikraštį, jei žinote apie 2 000 simbolių.

Anglų kalboje yra 26 raidės, o Kambodžos gyventojų khmerų kalba turi didžiausią abėcėlę su 74 unikaliomis raidėmis. Rotokas (Bugenvilio salos gyventojų kalba) turi mažiausią abėcėlę su tik 12 raidžių. Anglų kalba turi didžiausią žodyną su maždaug 250 000 žodžių.

Mažiau nei 25 proc. kalbų, kuriomis kalbame, turi rašytinę formą.

Azijoje kalbama daugiausiai kalbų, net 2300. Afrikoje kalbama 2143 kalbomis . Ramiojo vandenyno regione vartojamos 1 306 kalbos, Amerikoje – 1060, JAV – 232, o Europoje – 288 skirtingos kalbos.

Pietų Afrikoje vartojama netgi 11 skirtingų oficialių nacionalinių kalbų. Įdomi kalbų ypatybė yra ta, kad jos nuolat veikia viena kitą. Dėl to apie 45% anglų kalbos leksinių terminų yra pasiskolinti iš prancūzų kalbos.

Šviesos, kamera, kalba!

Mes matėme filmus, TV laidas ir animacijas kuriose kalbama unikaliomis kalbomis. Šios kalbos sukurtos siekiant padidinti ekranizuotų civilizacijų tikroviškumą. Iš tiesų yra daugiau nei 200 skirtingų dirbtinių kalbų, kurios buvo sukurtos pramogų tikslais. Tai suteikia nuotykių, realizmo ir originalumo knygoms ir filmams. Unikalių kalbų kūrimo praktika nėra nauja. Senovės civilizacijos taip pat kūrė kalbas filosofinio pobūdžio diskusijoms.

Išnykstanti šlovė

Tačiau ne visos kalbos yra plačiai naudojamos. 25% kalbų turi mažiau nei 1000 kalbančiųjų. Jei kalbos nebus perduotos kitoms kartoms, jos išnyks.

Šaltinis: www.omniglot.com

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.